Obľúbený mrazený dezert Ruská zmrzlina prejde zmenou názvu. Potravinársky koncern Bidfood, ktorý ho v Českej republike vyrába, reaguje zmenou jeho názvu na vojenský konflikt na Ukrajine, ktorej chce vyjadriť podporu. Informovala o tom spoločnosť Bidfood na svojom oficiálnom webe.

Najprv nálepky

Prvým krokom má byť prelepenie názvu na už existujúcich výrobkoch nálepkou s nápisom „Podporujeme Ukrajinu“. V ďalších fázach už obaly s nápisom Ruská zmrzlina nenájdeme vôbec, nahradia ich nové obaly a výrobok sa bude volať Ukrajinská zmrzlina.

Vynovený vizuál je už podľa firmy hotový a obaly sa aktuálne vyrábajú.

„Touto zmenou chceme vyjadriť solidaritu s Ukrajinou a jej obyvateľmi. Cítime morálnu povinnosť vymedziť sa aspoň takouto formou proti agresívnemu a nespravodlivému počínaniu predstaviteľov Ruska a dať jasnú správu Ukrajincom žijúcim v Českej republike či na Slovensku, že na nich myslíme a podporujeme ich,“ uviedol Prokop Volf, vedúci divízie Prima, ktorá pod koncern Bidfood patrí.

Pôvodne Ruská, po novom už Ukrajinská zmrzlina, sa vyrába v Česku na výrobnej linke dovezenej z Litvy od roku 1992. Ide o dezert populárny predovšetkým v Českej republike, na Slovensku, v Litve, na Ukrajine, v Rusku a Arménsku.

Zdroj

By Archa21