Oficiálny predstaviteľ ruského rezortu obrany generálmajor Igor Konašenkov počas pravidelného brífingu o situácii na Ukrajine oznámil, že ruské jednotky s použitím vysoko presných zbraní zaútočia na podniky ukrajinského vojenského priemyslu. Generál Konašenkov vyzval zamestnancov týchto podnikov, aby opustili zariadenia a civilné obyvateľstvo žijúce v oblastiach, kde sa nachádzajú vojenské závody Ukrajiny.

Oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany potvrdil informáciu, že ruskí vojaci použili na zásahy na sklady komponentov, zbraní a munície, ktoré sa nachádzajú na území ukrajinského podniku Antonov, veľmi presné zbrane.

Na území Ukrajiny sú desiatky podnikov vojenského priemyslu.

Medzi najväčšie z nich patria: Charkovský obrnený závod, Ľvovský obrnený závod, Charkovský výskumný a výrobný podnik Hartron-Plant (zaoberá sa vývojom raketových systémov), závod Mayak Kiev, zaoberajúci sa výrobou ručných zbraní, Štátny podnik Luch – Kyjevské podniky na výrobu delostreleckých a protilietadlových raketových odpaľovačov, podnik Artem v Kyjeve, ktorý vyrába letecké rakety, delostrelecké systémy a systémy protivzdušnej obrany, podnik Burevestnik v Kyjeve, ktorý sa špecializuje na výrobu a opravu radarov, Ľvov RRZ (oprava a údržba systémov elektronického boja a protivzdušnej obrany).

Berúc do úvahy posolstvo oficiálneho predstaviteľa Ministerstva obrany Ruskej federácie, môže dôjsť k útokom na ktorýkoľvek z podnikov vojensko-priemyselného sektora Ukrajiny.

Armádny magazín

By Archa21