Včera sme informovali, že ruské ozbrojené sily zničili dva ukrajinské systémy protivzdušnej obrany S-300 v Nikolajevskej a Charkovskej oblasti pomocou vysoko presných leteckých rakiet. Neoficiálne sa predpokladalo, že jedným zo systémov môže byť aj S-300 čerstvo dovezený zo Slovenska.

Ruské ministerstvo obrany dnes potvrdilo zničenie ďalšieho protilietadlového raketového systému S-300, ktorý Ukrajine dodala jedna z krajín východnej Európy. Úder zasadili vysoko presné zbrane.

Podľa údajov poskytnutých ruským vojenským oddelením bol protilietadlový systém S-300, ktorý dostal Kyjev, prevezený do oblasti mesta Dnepr (Dnepropetrovsk), zrejme bližšie k Donbasu v predvečer ofenzívy ruskej armády s cieľom spôsobiť značné škody letectvu ruských leteckých síl, ale plány kyjevského režimu sa nerealizovali.

Ruské ministerstvo obrany už skôr varovalo Kyjev a jeho západných sponzorov, že všetka prenesená vojenská technika a zbrane budú zničené presnými zbraňami a slovo dodržali.

Vybavenie protilietadlovej raketovej divízie S-300, ktorá bola na Ukrajinu vyslaná ako vojenská pomoc z Európy, už ruské ozbrojené sily zlikvidovali, uviedol na brífingu oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Protilietadlový komplex S-300 ukrytý v jednom z hangárov na okraji Dnepropetrovska sa stal cieľom ruských vysoko presných rakiet. Úder zasadili v nedeľu 10. apríla riadené strely Kaliber z Čierneho mora. Počas útoku bola zničená technika protilietadlovej divízie S-300 vrátane štyroch odpaľovacích zariadení a približne 25 príslušníkov Ozbrojených síl Ukrajiny.

V správe sa uvádza, že protilietadlový komplex dodaný do Kyjeva „jednou z európskych krajín“ bol zničený.

Hovoríme o Slovensku, keďže Ukrajina dostala jedinú divíziu S-300 a tá bola od Slovenska.

Video:

Zdroje: www.m24.ru, Armádny magazín, vg-news.ru, kommersant.ru,

By Archa21