Vraj sa pani prezidentka v Dubaji stretla s korunným princom Adú Dhabí a úradujúcou hlavou štátu emirátov. Mnohí ju za to kritizujú. Možno som iba nepostrehla vyjadrenie pani ombudsmanky Pattakyovej, určite ju kritizovala aj ona. Mala by, lebo Spojené arabské emiráty sú učebnicovým príkladom potláčania ľudských práv, napísala na sociálnej sieti právnička Judita Laššáková.

Niežeby sa mala Európska únia momentálne čím chváliť, ale tento „výletík“ je zase učebnicovým príkladom „dvojakého metra“ s pokrytectvom v hlavnej úlohe. Iba žeby nie…

Zuzana Čaputová sa vyjadrila, že určite nepôjde do Čínskej ľudovodemokratickej republiky ani pri príležitosti Zimných olympijských hier v Pekingu. Podľa nej by jej návšteva mohla vyznieť ako podpora režimu potlačujúceho ľudské práva. S Ruskou federáciou a s jej prezidentom Putinom sa nebavíme, je to diktátor, ktorý kašle na ľudské práva. Výlet pani prezidentky do Dubaja je potom čo?! Cynik by povedal, že malé školenie ako vylepšiť systém potláčania ľudských práv aj na Slovensku.

Pani prezidentka už spláchla kanálom Ústavného súdu SR petíciu o vypísaní predčasných volieb v SR a prezidentským potrubím pretiekla aj kritika Dohody o obrannej zmluve medzi vládami SR a USA, pani prezidentka ignorovala výhrady odbornej verejnosti aj pobúreného národa. Do emirátov sa možno išla poradiť ako sa vysporiadať s kritikmi svojej práce. Je známe, že ľudskoprávni aktivisti sa v SAE „strácajú“. Škoda, že si neodskočila aj do neďalekej Saudskej Arábie, tam by sa podučila ďalším trikom – Džamal Chášukdží by vedel rozprávať, keby ešte žil.

Je úplne jedno, ako a kde sa porušujú ľudské práva. Výsledok je vždy rovnaký. No zjavne nie v očiach našej pani prezidentky. Výletíkom do emirátov ukázala, že jej konanie ovplyvňuje farizejstvo, nie záujem o ochranu ľudských a občianskych práv. Dúfam, že všetci, ktorí ste ju volili, ste s jej výkonom prezidentskej funkcie spokojní!

P. S.: Nechoďte na mňa, prosím, s konšpiračnou teóriou, že si v Dubaji ako predstaviteľka strany PS dohadovala budúcu koaličnú spoluprácu so stranou SaS!

P. S.2: Všetci, čo pohoršene dvíhate obočie pri spojení prezidentky s pokrytectvom, poprosím vás, skúste mi vysvetliť „rúškový“ rozdiel na dvoch fotkách. Viete, ja tomu asi dostatočne nerozumiem… 

Judita Laššáková

Zdroj

By Archa21