Slovenskí biatlonisti si vybojovali 8 olympijských miesteniek. Nie všetci však pôjdu.

K mužskému triu Michal Šima, Šimon Bartko, Tomáš Sklenárik sa pripojí Matej Baloga, ktorý vyradil z boja o poslednú miestenku Tomáša Hasillu v sobotňajšej štafete Svetového pohára v Ruhpoldingu.

Ženské duo sestier Fialkových doplnia Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková.

Treba priznať, že v ženskej nominácii nejde o štyri najsilnejšie reprezentantky.

V priebehu sezóny sa výborne ukazovali sestry Mária a Zuzana Remeňové. Zuzana Remeňová sa v nedeľu 16. januára zaskvela 5. miestom na juniorskom IBU pohári v Pokljuke v miešanej štafete dvojíc s Damiánom Česnekom.

V Pekingu však Remeňové nemôžu štartovať. Nie sú očkované proti covidu, čo je podmienkou organizátorov hier.

„Je to škoda, preto z nominácie sestry Remeňové vypadli. Očkovanie je podmienka zo strany čínskych organizátorov olympijských hier. Nič iné nám nezostáva, len vychádzať z tejto situácie,“ vysvetľoval Vozár pre portál sportnet.sme.sk.

„Treba si uvedomiť, že iné lepšie pretekárky na Slovensku nie sú. Je pravda, že ak porovnáme výkonnosť sestier Remeňových, Henrietu Horvátovú a Veroniku Machyniakovú, Machyniaková je aktuálne na tom najhoršie. Ale na olympiádu máme štyri miestenky a iné pretekárky nemáme. Preto sme nominovali ju. Ak by slovenský biatlon disponoval lepšími pretekárkami, určite by sme nominovali tie,“ ozrejmil Vozár. 

Zdroj: sportnet.sme.sk

By Archa21