Televízne spravodajstvo Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) je druhý rok po sebe najobjektívnejšie. Diváci ho tak zhodnotili ôsmy raz po sebe. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK zameranom na tretí kvartál 2021. Prieskum sa zameral na najobjektívnejšie televízne spravodajstvo v slovenských televíziách v období jún až september 2021. Zúčastnilo sa ho 2077 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Spravodajstvo verejnoprávnej televízie označilo za najobjektívnejšie 24,3 percenta opýtaných, pričom od druhej priečky ho delí až 3,9 percentuálneho bodu.

„Fakt, že spravodajstvo RTVS sa v rebríčku drží na prvej priečke už dva roky je dôkazom toho, že na obrazovky verejnoprávnej televízie sa nám darí prinášať vyvážené a nestranné informácie o aktuálnom dianí v našej krajine a zahraničí,“ uviedol riaditeľ Sekcie spravodajstva RTVS Vahram Chugurya.

V prieskume objektívnosti televízneho spravodajstva sa na druhom mieste umiestnila televízia TA3 s 20,4 percentami, TV Markíza s 20 percentami a TV JOJ s 16,9 percentami. Inú televíziu uviedlo 1,7 percenta respondentov a žiadnu jedno percento opýtaných. Respondenti mohli určiť iba jednu televíziu, pričom 15,7 percenta sa k otázke nevyjadrilo.

SITA

By Archa21