Srbský prezident predpovedá, že vojna na Ukrajine sa na jeseň stane globálnou. Srbsko sa obáva nedostatku potravín a energií, a nasledujúca zima bude najťažšou za posledných 70 rokov, povedal srbský prezident Aleksandar Vučič.

„Musíme sa zamyslieť nad tým, či budeme mať dostatok benzínu, uhlia, plynu, či budeme schopní prežiť. Nasledujúca zima bude najťažšou za posledných 70 rokov a problémom je to, že nikto (na svete) nechce nikoho počúvať,“ povedal srbský prezident Aleksandar Vučič v nedeľu vo vysielaní svojmu národu. Informovala o tom webová stránka Index.hr, píše Euractiv.

Povedal, že je isté, že bude nedostatok potravín. Pokiaľ ide o energiu, tak tej je podľa neho dostatok, no pre šialené politiky na všetkých stranách k nej nebude prístup.

„Boli by sme na tom desaťkrát lepšie, keby sme uvalili sankcie, no neurobíme to,“ dodal. Srbský prezident si myslí, že vojna na Ukrajine bude viesť ku globálnemu konfliktu, pričom očakáva, že vypukne na jeseň, čo je dôvodom, prečo predpovedá veľmi náročnú zimu.

Zdroj: Trend

By Archa21