Proruské kanály sa stoj čo stoj snažia oslabiť vlnu solidarity Slovákov k utečencom z Ukrajiny. Snažia sa vytvoriť informačný chaos a šíriť nenávisť, píšu na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. Rozdelenou spoločnosťou sa totiž šíria hoaxy jedna radosť, konštatujú.

Slovenskí konšpirátori si prvé dni nevedeli dať rady. Čakali na inštrukcie z východu a tie prišli, uvádzajú bez akýchkoľvek dôkazov. Tento typ hoaxov a propagandy sa snaží nahovoriť, že vojenský agresia Ruska voči Ukrajine sa Slovenska netýka.

Myšlienka tohto naratívu hovorí, že Slovensko by sa vôbec nemalo zaujímať o Ukrajinu, pretože na Slovensku máme dosť problémov, vysoké ceny energií, palív a potravín (za ktoré, okrem iného môže aj Rusko a jeho vojna), vyvodzujú nelogické závery. V inom príspevku zase popierajú existenciu amerických biologických laboratórií na Ukrajine.

Zostavili a zverejnili znaky proruskej propagandy:

❗️ Prokremeľská propaganda je veľmi rýchla, reaguje operatívne a pohotovo. Dokáže spochybňovať čokoľvek.

❗️ Hoaxy sú hlavne tvorené primárnymi zdrojmi, ktoré majú priame väzby na Kremeľ. Ich úlohou je využiť potenciál ich veľkého publika a dostať ich ďalej. Potom hoax zmažú a tvária sa, akoby sa nič nestalo.

❗️ Prokremeľské hoaxy sa vedia expresne dostať aj medzi slovenské publikum. Najlepším dôkazom sú reakcie niektorých občanov pod včerajším statusom polície.

❗️ Úloha tohto hoaxu bola v priamej dezinformačnej línii Kremľa – vykresliť prezidenta Zelenského ako „zbabelca“, ktorý nie je v Kyjeve, ktorý sa niekde schováva a ktorý používa dávno nakrútené video, aby oklamal celý svet.

❗️ Pokiaľ nebudeme ako národ držať spolu, neubránime sa dezinformačným operáciám z Kremľa, ktoré sa dotýkajú každej možnej témy, vznikne chaos, rozvrat a budem ohrozená bezpečnosť SR.

Všeobecné je známe adminom stránky Hoaxy a podvody je Dávid Púchovský, spolu-adminmi sú Vladimír Šnídl (Denníka N) a Tomáš Kriššák (Košpirátori.sk, Gerulata).

Poslanec Tomáš Taraba (Život NS) vo facebookovom statuse napísal: Slovenská polícia dala na svojej stránke usmernenie ako spoznáte proruských votrelcov medzi nami. Základný rozlišujúci fakt je, že sa sťažujú na rastúce ceny a tým chcú podkopať našu solidárnosť s rozdávaním pomoci na Ukrajinu.

Takže drahí Slováci, ak nechcete, aby Vás pročkovci odhalili, musíte hovoriť: „Joj ako som rád, rada, že všetko je drahšie. Mám dobrý pocit, že 50 litrovú nádrž už tankujem skoro za 100 eur a neviem sa dočkať, keď celý môj príjem miniem na potraviny a benzín.“ Hovorca Ukrajiny to očividne prestáva zvládať, napísal Tomáš Taraba.

Zdroj: facebook/tomastaraba

By Archa21