Od 1. februára platí v Taliansku Super Green Pass pre vstup do reštaurácií, barov a hotelov. Kto chce tieto zariadenia navštíviť, musí mať ukončený očkovací cyklus s tromi dávkami vakcíny, alebo dve dávky vakcíny v prípade uzdravenia po Covide. Nariadenie platí aj pre vonkajšie stravovanie pri pultoch a na terasách

V Turíne sa neočkovaní ľudia, ktorí nemôžu jesť v reštauráciách vynašli a pripravili si svoje vlastné jedlo v štýle „poslednej večere“ na ulici.

Video:

„Vstup psom a neočkovaným osobám je zakázaný,“ hlása nápis, ktorý sa objavil na tabuli pri vchode do turínskeho pivovaru. Fotografia pobúrila ľudí, nakoľko dala na jednu úroveň neočkovaných a psov. Je samozrejme možné umiestniť na dvere prevádzky oznam, že „vstup je povolený iba s Green Passom“, nie je však možné oznámiť, že „vstup je pre niekoho zakázaný“.

Podľa informácií, ktoré sme dostali od Slovenky žijúcej v Taliansku, majitelia prevádzok na ostrove Capri sa dohodli a jednotne uviedli na svoje prevádzky, že vstup je povolený všetkým.

Fotografie z turínskeho pivovaru so segregačným oznamom.

Zdroj

By Archa21