Sociálnymi sieťami koluje literárne „dielo“ pani učiteľky Ivety Matulovej zo ZŠ Mudroňova v Martine.

Počas „karantény“ napísala súbor 30 rozprávok pod názvom Rozprávky na želanie, s obsahom ktorých jej pomáhali vraj aj deti, ktoré učí.

Podľa rozprávky „Ako ľudia porazili bacily“ musia ľudia nosiť rukavice a ochranné štíty, pretože tu úraduje korona, ktoré zamoruje naše územie a kto sa nebojí je „hlupák a korunný sedliak“.

A ako sa s takým človekom vysporiadať? Pani učiteľka deťom radí jasne: „Pritlačíme ich k múru a slušne, fackami v prievane, tú tuposť z ich hlavy vybijeme!“ Pani učiteľka Matulová učí deti, že fackovať názorových oponentov niekde pri múre je vlastne slušnosť. Klobúk dole! Ale aj to je vizitka nášho školstva, napísal na sociálnej sieti Marek Kurta.

„Chcela by som sa verejne ospravedlniť ak sa text niekoho dotkol. Túto knihu som písala v marci 2020 kedy neexistovala vakcína a preto sa ľudia nedelili na očkovaných a neočkovaných. Celý text je mierený voči bacilom a nie ľuďom. Uvedomujem si, že vzhľadom na terajšiu situáciu môže text pôsobiť nevhodne a chcem vás uistiť, že ma to úprimne mrzí a do budúcnosti si dám na to pozor,“ napísala v stanovisku pedagogička PaedDr. Matulová.

Zdroj

By Archa21