Podľa správ agentúry Bloomberg odvolávajúcich sa na „zdroje blízke“ si doteraz 10 európskych spoločností otvorilo v ruskej Gazprombanke účty v rubľoch potrebné na plnenie platobných požiadaviek stanovených Kremľom. Štyria európski obchodníci už zaplatili za ruský plyn v ruskej mene.

Podľa agentúry by teraz mal byť ohľadom ďalších odberov ruského plynu pokoj a to zhruba do polovice mája, kedy majú byť vykonané ďalšie platby za dodávky plynu .

Rusko včera zastavilo dodávky plynu do Poľska a Bulharska kvôli neplneniu podmienok vykonania platby v rubľoch, ktoré špeciálnym dekrétom nedávno stanovil ruský prezident Vladimír Putin.

České médiá informujú: Maďaři, Němci, Italové. Účtů u Gazprombank pro platby za ruskou ropu přibývá

„Pár desítek hodin po odstřižení Polska a Bulharska od ruského plynu to vypadá, že spor o způsob platby je u konce. Poté, co ve středu anonymní zdroj agentury Bloomberg zmínil deset nově otevřených účtů u Gazprombank, objevují se už jména konkrétních západních odběratelů, kteří na ruské podmínky přistoupili,“ napísal na sociálnej sieti predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec.

Konštatujem: Opäť to dopadne ako vždy… Veľkí hráči budú naďalej medzi sebou obchodovať, lebo o peniaze ide vždy až v prvom rade, a zakomplexovaní nezodpovední politici typu Čaputová a Heger sa budú hrať na bojovníkov za demokraciu a mier, a pritom budú vedome ohrozovať zdravie a životy ľudí! Tak, ako je tomu aj dnes.

Prečítajte si aj moju výzvu vládnym zločincom a americkej agentke, ktorú som im adresoval včera: tu.

Róbert Švec • Slovenské Hnutie Obrody

Zdroj

Zdroj

By Archa21