Šéf hnutia Republika a europoslanec Milan Uhrík predniesol fakty o agresii americkej armády a zločinoch na Donbase v prejave v pléne Európskeho parlamentu.

„Spustili na mňa hotový lynč. Má ešte europoslanec právo vyjadriť svoj názor?“, opýtal sa na sociálnej sieti v komentári k videu z jeho vystúpenia.

Uhrík je presvedčený, že „slniečkari v EÚ zošaleli do vojnovej nepríčetnosti. Správajú sa ako sfanatizovaný dav za Hitlera. Už im chýba len skandovanie ‚Vojna, vojna!’“, myslí si.

Keď som im v Bruseli pripomenul, aké brutálne vojny viedla  Amerika, tak ma vypískali. Za to sa ospravedlňujem. Zabudol som, že americké rakety nezabíjajú. Tie sú predsa „humanitárne“ a prinášajú pokoj a ruže… na hroby nevinných (tak isto ako všetky zbrane).

Každá vojna je zlá

Keď vyhlásil, že „každá vojna je zlá“, tak mu dúhová poslankyňa začala vykrikovať „hanba“.

„Nechcú to počuť. Ich vojny sú predsa dobré. Oni vedia, čo je pravda. Bičujú emócie a s neskutočnou nenávisťou pozerajú na každého, kto sa dnes odváži čo i len zašepkať to slovko mier,“ vysvetľuje.

Uhrík zopakoval, že hnutie Republika odmieta súčasný ruský útok na  Ukrajinu. Zdôraznil, že to povedal nahlas pred celou úniou. Je to hrozná tragédia a musí to skončiť! Avšak nie eskaláciou situácie a tým, že do tejto vojny zatiahneme celú Európu vrátane Slovenska  Napríklad tak, že začneme posielať na Ukrajinu zbrane na zabíjanie ľudí. To Uhrík rezolútne odmieta.

Bojujeme za mier, presadzujeme mierové rokovania a pomáhame nevinným ukrajinským utečencom pretrpieť hrôzy vojny, odkázal.

Video:

Prepis video vystúpenia europoslanca Uhríka:

„Vážené vedenie Európskej únie, vážení kolegovia, ešte pred tým než sa vyjadrím k Ukrajine, mi dovoľte zopakovať zopár, možno náročných, ale čestných otázok.

Kde boli medzinárodné sankcie, keď Spojené štáty americké zabili v Iraku dvestotisíc civilistov kvôli vymyslenej zámienke o zbraniach hromadného ničenia?

Kde boli odsudzujúce rezolúcie, keď USA, opäť v rozpore s medzinárodným právom, bombardovali Juhosláviu, Líbyu či Sýriu?

Kde bola Európa, keď ukrajinskí žoldnieri zabíjali deti na Donbase, či upaľovali civilistov v Odese?

Dúfam, že udalosti posledných dní sú pre nás všetkých poučením, že každá vojna je zlá, priatelia. Každá vojna je zlá. Nielen tie, ktoré vedie Ruská federácia, ale aj tie, ktoré vedú Spojené štáty americké. A každú vojnu treba odsúdiť.

To, čo sa deje na Ukrajine je hrozné a musí to skončiť. Musí to skončiť! Ale takisto je hrozné pokrytectvo niektorých z vás, kolegovia, ktorí prehliadajú vojny len preto, že ich vedú USA.“

Milan Mazurek si myslí, že „na toto treba odvahu. Postaviť sa pred celú Európu a povedať im, že sú hrozní pokrytci a mali by sa nad sebou zamyslieť. Každý si praje rýchle ukončenie konfliktu a odsudzuje útok na Ukrajinu, ale je drzé, ak nás chcú o utrpení nevinných ľudí poúčať tí, ktorí doteraz ospravedlňovali odporné krviprelievania!“

Zdroj: FB Milan Uhrík, Milan Mazurek

By Archa21