Generálmajor ukrajinských ozbrojených síl Dmitrij Marčenko v rozhovore pre rádio Slobodná Európa uviedol, že vojenským cieľom číslo jedna je pre ukrajinskú armádu krymský most, nazývaný tiež Kerčský most, informujú o tom Novinky.

Marčenko to potvrdil v reakcii na otázku, či sa most cez Kerčský prieliv stane jedným z cieľov ukrajinskej armády, keď dostane sľúbené zbrane: „Áno, na sto percent. Nie je to tajomstvo ani pre ich armádu, ani pre našu armádu. Vedia to ich civilisti aj naši civilisti. To bude cieľ číslo jeden, ktorý treba dosiahnuť,“ povedal k mostu, ktorý je jedinou spojnicou Krymu s ruskou pevninou.

Pôvodný zdroj: TU.

Cieľom je zamedziť Rusku získavanie rezerv. „Akonáhle sa to stane, spanikária. A verte mi, že tí, ktorí na Kryme behali s ruskými vlajkami, rýchlo si vezmú ukrajinské a budú pobehovať s ukrajinskými. Bohužiaľ populácia tam je taká,“ uviedol.

Že je v pláne Kerčský most zničiť, naznačila aj ukrajinská vojenská rozviedka. Ruská armáda cez krymský most presúva svoje jednotky a vybavenie na územie Krymu a na juh Ukrajiny.

By Archa21