Zmizli – číre kúzlo.

Pritom čísla „chorých” sú rovnaké ako v roku 2020 v decembri, keď sme tu mali takmer apokalypsu a niektorí predpovedali plné ulice mrazničiek s mŕtvolami.

A teraz otázku, moji milí spoluobčania: prečo ste tie handry predtým nosili, mali ste ich celú dobu až do minulého týždňa, kedy vám minister povedal milostivo – „Zložte občania!” a pokynul rukou a vy ste ich odložili?

Ak ste sa nebáli, vedeli ste, že je to úplne zbytočná a neúčinná hlúposť, ale nosili ste ich, tak ste skrátka zbabelí pokrytci.

Ak ste sa naozaj choroby báli, čo je legitímne, tak čo sa ale stalo? Nebezpečenstvo nepominie predsa tým, že niekto povie „Zložte občania!”. Veď čísla sú podľa vašich obľúbených odborníkov takmer mrazničkové…

Nie je to teda skôr tým, že ste teraz v menšine a cítite sa trápne? Ako trubky, ako vydedenci a ako hlupáci? Nuž, ono to vôbec nie je ľahké byť v menšine, keď si na vás všetci ukazujú.

A verte tomu, že keby ste tu dva roky tú hystériu nepomáhali budovať, a všetko zostalo na dobrovoľnej báze, tak z nejakých rúšok nie je žiadna téma a každému je úplne jedno čo máte na tvári.

Ale čože? Nepatríte ani do jednej kategórie?

Potom tu mám pre vás ešte jednu, ale tá sa vám nebude páčiť už vôbec – nemysliaci hlupák, ktorý len slepo počúva akékoľvek nezmyselné príkazy.

Aha, ja viem! Namietnete: teraz je to už predsa iné – už je to vlastne neškodná mutácia, populácia je premorená a potom tá zázračná zaočkovanosť… Za svoje správanie je potrebné nájsť vysvetlenie a ospravedlnenie za každú cenu, že…? 😉

A čo potom až o pár týždňov prídu so štvrtou dávkou a vám z nejakého dôvodu dôjde, že to nie je to pravé orechové a ďalej už nebudete chcieť v tej hre pokračovať a cez noc sa aj s tromi dávkami v tele, stanete tým vysmievaným antivaxerom, ktorého nikde nepustia. To bude ešte len bašta.

Niekedy sa do toho zrkadla schválne pozrite, spomeňte si na tieto pocity a všetky tieto poníženia a potom sa pozrite do očí svojich detí, pretože ony to vďaka vašej zbabelosti museli všetko prežívať tiež – a znova ich to bohužiaľ bude čakať na jeseň!

Ján Tománek – spisovateľ a režisér

By Archa21