Úpravou zákona o kybernetickej bezpečnosti vláda sleduje cieľ zamedziť šíreniu „škodlivého obsahu“ na internete prostredníctvom nového inštitútu „blokovania“. Týmto krokom chce vláda zablokovať nepohodlné weby a facebookové stránky. Tento plán na vypnutie slobodných médií znamená koniec demokracie na Slovensku.

Vláda o tomto antidemokratickom zákone hlasovala v piatok 25. februára. Vládny návrh zákona č. 919: tu. Hlasovanie: tu. To, že zákon je namierený proti hlasom oponentov, naznačil samotný minister obrany Jaroslav NaĎ (OĽaNO) v relácii Rádia Express a podľa neho tento krok bude odpoveďou Slovenska na ruskú agresiu: „Poviem to narovinu, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto tu bolo spôsobené rôznymi alternatívnymi médiami, jedincami, ktorí stále klamú, že Rusi majú mierotvorcov nasadených… Je čas konať voči nim veľmi rýchlo….“

SK-NIC nemôže a nebude samostatne blokovať weby – nie je to v ich právomoci

Spoločnosť sa odvolala na demokratické princípy platné na Slovensku. Aby SK-NIC mohol podniknúť akékoľvek kroky proti prevádzkovateľovi domény, musí sa na nej „preukázateľne vykonávať trestná činnosť v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky alebo EÚ“.

Reakcia Milana Uhríka

„Označiť teraz všetkých ľudí s opozičnými názormi za „ruských agentov“ a na základe tohto ich zablokovať je chorý a totalitný nápad ministra Naďa. Aby bolo jasné, vojenský útok na Ukrajinu neschvaľujeme. Tak isto, ako sme neschvaľovali množstvo krvavých amerických vojen, ktorými chceli ovládnuť Afganistan, Irak, Líbyu, Sýriu atď. Vojna nie je nikdy dobrým riešením. Rovnako tak však odmietame aj zneužívanie vojny na Ukrajine na lynčovanie opozície na Slovensku,“ napísal na Facebooku Milan Uhrík.

Video:

By Archa21