Päťročný chlapec, ktorý v utorok uviazol na dne hlbokej studne v severnom Maroku, bohužiaľ neprežil. Informoval o tom marocký kráľovský palác krátko po tom, čo sa záchranárom k chlapcovi podarilo sobotu večer dostať. Kráľ Muhammad VI. kondoloval rodičom chlapca.

Kvôli malým rozmerom studne, ktorá je hlboká 32 metrov, záchranári hĺbili šachtu. Spočiatku mohli používať techniku, v poslednej fáze ale museli pracovať ručne, čo celú akciu výrazne spomalilo. Prácu komplikovala skladba terénu a obavy zo zosuvu pôdy.

Úrady si v posledných hodinách neboli isté, či chlapec žije. Kamera, ktorú k nemu spustili, ho snímala ako leží na boku. „Dúfame, že ho nájdeme živého,“ uviedol vedúci záchranárov. Nebolo ani isté, či dieťa využilo vodu a kyslík, ktorý k nemu spustili.

Zábery z kamery spustené do studne ukázali, že ešte vo štvrtok bol chlapec nažive a pri vedomí. Mal však poranenie hlavy. V sobotu večer, keď ho záchranári vytiahli, bol už mŕtvy. Podľa zahraničných médií lekári ešte vo vnútri studne chlapcovi poskytli resuscitáciu.

Nešťastie sa stalo v dedine Ighrán v provincii Šafšávin. „Raján sa hral a okolo druhej hodiny popoludní v utorok zmizol. Hľadala ho celá rodina, a potom sme zistili, že spadol do studne,“ povedala novinárom chlapcova matka.

Chlapcov osud sledovali na sociálnych sieťach ľudia v Maroku aj v zahraničí. Vyjadrovali podporu rodine a nádeji, že sa podarí chlapca nájsť živého.

Zdroj

By Archa21