Európska lieková agentúra odporučila podmienečnú registráciu lieku Paxlovid od Pfizeru na liečbu covidu. Liek je určený pre dospelých, ktorých stav si nevyžaduje liečbu doplnkovým kyslíkom a u ktorých existuje riziko závažného priebehu, píše MUDr. Juraj Mesík na sociálnej sieti.

V tabuľke je prvý stĺpec meno látky, druhý % zlepšenia podľa štúdií, tretí stĺpec je počet štúdií, štvrtý počet pacientov v štúdiách, piaty cena za jednu terapiu a posledný riziká (napr. veľmi málo testov, ľudí v nich, injekčné podávanie, mutagenita…).

V tabuľke je aktuálny prehľad účinnosti rozličných farmák v liečbe covidu – šedé sú látky, pri ktorých je len menej ako 4 štúdie a v nich málo ľudí, zelené látky na ktoré sú viac ako 4 štúdie.

Paxlovid – za skromných 700 dolárov balíček – v nich síce vypadá účinne, ale sú na to len dve štúdie, firemné a spoľahlivé ako Pfizer sám – inými slovami apriori nedôveryhodné, pretože o miliardové kšefty ide až na prvom mieste. Navyše len absolútne vymytý komsomolec môže veriť tomu, že po pár mesiacoch firemného testovania nového lieku vieme skutočne posúdiť aké vážne a časté má nežiadúce účinky.

Osobitne si všimnite aj molnupiravir od Mercku, ktorý na Slovensku v týchto dňoch tlačia niektorí – určite dobre motivovaní – lekári do pacientov: 34% účinnosť, cena 700 dolárov balíček schválený úradmi na základe 8 malých štúdií – a navyše s mutagénnym a teratogénnym účinkom!

Krátky pohľad na piaty stĺpec vysvetľuje všetko. Prakticky celú túto pandémiu a jej krvavý „manažment“.

PS: Remdesivir, ktorý na príkaz korupčno-plagiátorskej vlády napúšťali do žíl všetkých chudákov čo sa dostali do nemocníc, sa s „účinnosťou“ 20% do tabuľky ani nezmestil. Jeho cenu uvádzajú 3 120 dolárov za balenie. Absolútne eldorádo – čo tam po životoch… Podrobnosti a celá tabuľka: tu.

Molnupiravir

29. 11. 21 korupčno – plagiátorská vláda nakúpila za viac ako 23 miliónov eur od firmy Merck nový liek molnupiravir (komerčný názov – Lagervio), schválený EMA v expresnom konaní na základe akože „núdzového stavu“. Čo balenie to cez 700 dolárov + DPH – dobrý kšeft pre zainteresovaných. Zmluva je tu.

Keby mne moja lekárka túto látku chcela predpísať, zdvorilo by som odmietol a keby mi ho aj tak predpísala, nevyzdvihol by som si ho v lekárni.

Považujem ho za vysoko nebezpečný – toto o ňom píšu v odbornej tlači:

„Vstupuje do RNA vírusu a spôsobuje mutácie, ktoré mu bránia v reprodukcii“

„Molnupiravir, ktorý trvalo mení genetickú informáciu prostredníctvom mutácií, je známy ako mutagén“

„Niektorí odborníci sa obávajú jeho mutagénneho potenciálu v ľudských bunkách“

„Jedna štúdia naznačila, že liek, hoci je určený na narušenie iba vírusovej RNA, mohol by tiež narušiť a spôsobiť mutácie v ľudskej DNA“

„Mutácie v hostiteľskej DNA by mohli potenciálne prispieť k rozvoju rakoviny alebo spôsobiť vrodené chyby buď u vyvíjajúcom sa plode alebo prostredníctvom začlenenia do prekurzora spermií“

„Zistilo sa, že iné experimentálne zlúčeniny nukleozidových analógov spôsobujú vrodené chyby u zvierat“

„Zvieratá liečené liekmi podobnými molnupiraviru sa narodili bez zubov a bez častí lebky“

„Jednoducho nie je možné vedieť, aké sú dlhodobé účinky zlúčeniny pre ľudí“

Na profylaxiu a liečbu covidu je k dispozícii mnoho účinných a bezpečných látok – viď I-MASK + protokol nedávno aktualizovaný pre prevenciu a liečbu infekcií omicronom: tu a tu.

Autor: MUDr. Juraj Mesík

Zdroj

By Archa21