Pri nehode vlakov na železničnej trati v smere zo Žiliny do Vrútok je niekoľko desiatok cestujúcich s ľahkými zraneniami. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Policajti predbežne vylúčili obete v súvislosti s nehodou.

„K nehode došlo na trati v smere zo Žiliny do Vrútok. Rušeň narazil do odstaveného osobného vlaku. Predbežne môžeme vylúčiť akúkoľvek stratu života v súvislosti s nehodou. Na mieste momentálne zasahujú všetky záchranné zložky. Niekoľko desiatok cestujúcich utrpelo len ľahké zranenia,“ priblížili policajti.

Hovorkyňa Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková pre TASR uviedla, že na miesto nehody letela posádka záchranárov zo Žiliny a jedného pacienta v kritickom stave previezla do Martina. Následne sa posádka vrátila späť po ďalšieho pacienta.

Žilinskí policajti zároveň informovali, že cesta 1/18 za Vrútkami je momentálne neprejazdná obojsmerne. Polícia žiada vodičov, aby na ceste za Vrútkami smer Žilina vytvorili záchranársku uličku pre všetky záchranné zložky.

Pri nehode zasahuje 21 profesionálnych hasičov z Martina, Žiliny, Trenčína, zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline a z Bánoviec nad Bebravou a tiež dobrovoľní hasiči zo Sučian, Lipovca a obce Martin – Priekopa. „Na mieste sa nachádzajú aj dva evakuačné autobusy HaZZ, v ktorých cestujúci nájdu dočasné útočisko,“ priblížila Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia HaZZ. Dodala, že k nehode došlo na trati v smere zo Žiliny do Vrútok.

Hlavný lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Július Pavčo pre TASR priblížil, že na mieste udalosti zasahujú záchranári, zranených je viacero osôb. Zdravotnícke zariadenia v okolí sú podľa jeho slov pripravené prijať pacientov.

Na miesto smeruje okrem ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina) aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Informoval o tom na sociálnej sieti premiér Eduard Heger (OĽANO).

Aktualizované:

Na mieste udalosti bolo ošetrených spolu 74 pacientov, z toho 34 pacientov bolo transportovaných do okolitých nemocníc. 59 osôb bolo ľahko zranených, 11 osôb stredne ťažko zranených a 4 osoby zranené ťažko. Vyšetrovateľ vykonáva na mieste prvotné úkony. Príčiny nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Na mieste nehody zasahoval aj posttraumatický tím.

TASR, FB Polícia SR

By Archa21